XIII. Tudatosság a kommunikációban

Online kommunikációs tudatosság a pedagógiai munkában

Országos szakmai-módszertani tanácskozás

Ideje: 2020. május 15–16. (péntek–szombat)

Helye: Eszterházy Károly Egyetem, Eger, Egészségház u. 4.

Rendezők: Kommunikációs Nevelésért Egyesület, Alkalmazott Kommunikációtudományi Kutatócsoport (EKE, Eger), Comenius Kommunikációs Kutatócsoport (EKE, Sárospatak)

A konferenciasorozat témáját ezúttal a pedagógusok számára a hétköznapokban az egyik legnagyobb kihívást jelentő kommunikációs színtér adja, mely tágabb kontextusba helyezi tanácskozásunkat, és teret enged a kommunikációs kompetencia fejlesztéséhez kapcsolódó minden terület művelőinek. A közoktatás módszertani kérdései, a tudatos személyközi és csoportkommunikáció szervezése/fejlesztése, a szervezeti kommunikációs, médiakommunikációs folyamatokhoz kapcsolódó vizsgálatok mellett most az online kommunikációs tudatosság kerül a középpontba. Az elméleti és módszertani feldolgozásokon túl műhelymunka keretében tagjaink tapasztalatainak, készségfejlesztő gyakorlatainak, eljárásainak, ötleteinek megosztására is lehetőség nyílik.

A tervezett szekciók:

• Online kommunikációs tudatosság a pedagógiai munkában
  • Tudatosság a személyközi és csoportkommunikációban
  • Médiakommunikációs tudatosság az iskolában
  • A kommunikációoktatás kapcsolatai, legújabb kihívásai

Jelentkezés határidő: 2020. március 22. (vasárnap)

Jelentkezés az online elérhető jelentkezési lap kitöltésével lehetséges, mely ITT érhető el.

További részletek a Kommunikációs Nevelésért Egyesület honlapján találhatók: http://komnev.hu/aktualis/

A konferencia megrendezését a Nemzeti Kulturális Alap támogatja.

A szervezők nevében: H. Varga Gyula
a kutatócsoport vezetője