FELHÍVÁS

a Miskolci Akadémiai Bizottság kommunikációtudományi munkabizottsága,

tisztelettel meghívja Önt

sajtónyelvi-médianyelvi szakmai tanácskozására.

A rendezvény idei témája:

A befolyásolás technikái a médiában
Figyelemfelkeltés, motiválás, megtévesztés és becsapás

A tanácskozás ideje: 2020. április 24–25. (péntek–szombat)
helye: Eszterházy Károly Egyetem B épülete
3300 Eger, Egészségház u. 4.

Folytatjuk a médiaüzenetek befolyásoló erejének, a rejtett tartalom szövegbe kódolási lehetőségeinek, technikáinak feltárását. A klasszikus tömegkommunikáció üzenettípusainak befolyásolási formáiról számtalan kutatás látott már napvilágot. Az újmédia térhódításának köszönhetően azonban a nyelvhasználat új formái jelentek meg, megváltozott az alkalmazott kódok aránya, ami a befolyásolás újabb technikáit, formáit teszi lehetővé.

A szervezők ezúttal olyan elméleti fölvetéseket, gyakorlati elemzéseket várnak, amelyek fókuszában a megváltozott kommunikációs kultúra, valamint az újabb kommunikációs eszközök által kínált befolyásolási technikák állnak.

Jelentkezni 15-20 perces előadással 2020. február 15-ig (szombat) lehet a tanácskozás titkáránál, Hulyák-Tomesz Tímeánál (Eszterházy Károly Egyetem, Eger) a következő címen: tomesztim [@] gmail [.] com.

A szervezők a tanácskozás anyagából egy sajtónyelvi-médianyelvi tanulmánygyűjteményt szeretnének megjelentetni.

Eger, 2020. január 17.

A szervezők nevében: H. Varga Gyula